tennanti

Chovatelská stanice Tennant vznikla roku 1990 a 10 let se zabývala chovem bearded collií. V roce 1997 rozšířila naši malou psí smečku pětiměsíční fenka border collie Deuce Czechmate, která si nás svou skvělou povahou zcela získala. Postupem doby se bearded collie zcela vyměnily za borderky. V současné době naše smečka čítá 5 border collií přímo u nás doma, 4 u rodičů a přátel a nedávno jsme se rozšířili o jednoho chrta saluki. Celé roky jsme mezi většími psy měli i nějakého maličkého - nejprve papillona jako mazlíka, ale časem jsme i od tohoto plemene odchovali několik vrhů. Když nás naši papillonci opustili, po dvouleté pauze jsme v roce 2004 importovali z Německa dvě fenky phaléne, které byly prvními jedinci plemene v České republice. Rok na to přibyl i pejsek ze Švédska. V roce 2009 jsme bohužel o obě fenky phaléne přišli a zůstal pouze pejsek Mondy, který se dožil krásných 13ti let.
S našimi psy se zabýváme výcvikem agility, jezdíme na agility závody a každý ze psů má splněnu nejméně jednu zkoušku z poslušnosti. Můžete nás také potkat na většině výstav v ČR a některých v zahraničí. Výstavy i agility jsou naším velkým koníčkem a vždy nás velice těší, když i naši odchovanci mají v těchto nebo i jiných psích aktivitách úspěchy.
Doma má naše smečka k dispozici téměř celou zahradu a někdy s námi pobývá i v domě. Samozřejmostí jsou každodenní dlouhé procházky v přírodě a několikrát týdně trénink na cvičáku.

Read More

Náš chov je zaměřen na odchov exteriérově a povahově kvalitních border collií, které jsou vhodné pro výstavy i sport. Samozřejmostí je i snaha o co nejlepší zdraví našich odchovanců. Do dalšího chovu vybíráme jedince s vyrovnanou povahou, pevným zdravím a co nejlepším exteriérem. Míváme většinou jen jeden vrh štěňat za rok a nové majitele pro ně pečlivě vybíráme.
Štěňátka odchováváme zčásti doma a zčásti ve velkém venkovním výběhu. Snažíme se jim co nejvíce věnovat, aby byla dobře připravena pro nové majitele. Bývají navyklá na kontakt s dospělými psy, kočkou a milují děti, protože náš syn Dominik si s nimi každý den nadšeně hraje. Vždy mne velice těší, když vidím, že jsou naši odchovanci skvělými společníky a jejich majitelé z nich mají radost. A pokud jsou navíc úspěšní ve psích aktivitách, je to další bonus, ze kterého jsem vždy velmi nadšená.